Spännande möten

I dag har jag haft möte med gruppen som jobbar med inköp av inredning till Nya skolan. Jättespännande att träffa människor från olika branscher där var och en tillför kunskaper och fakta som belyser ett ämne från olika synvinklar. Denna gång var det argument från arkitektur, ergonomi, möbeldesign ,utveckling, försäljning,  pedagogik och administration/ledning som surrade runt i rummet i en spännande blandning. Inte konstigt att vi som hade förmånen att delta tyckte att tiden gick fort.

Om johaniskolan

Livet blir det Du gör det till.
Detta inlägg publicerades i Nya skolan i Timrå, Skolan i Timrå. Bokmärk permalänken.

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s