Skolavslutning för åk 9 i morgon

Så var vi framme vid årets mest intensiva vecka under skolåret. I morgon har våra nior skolavslutning med middag på Bergeforsparken. I rektors uppgift brukar ingå att hålla tal till avgångseleverna. Nu har jag laddat upp inför talskrivandet med en löprunda – funkar bra för mig att tänka när jag springer. Återstår att se om det blir nattmangling. Får väl erkänna att det även är lite roligt att vara i en kreativ process.
Varierar arbetet med att skriva under betygskataloger – hjälp skrivkrampen kommer krypande!

Om johaniskolan

Livet blir det Du gör det till.
Detta inlägg publicerades i Skola, Skolan i Timrå. Bokmärk permalänken.

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s